Gminna Rada Kobiet

ŚWIĘTO DZIADA I BABY

Czas zbiorów ziemniaka był okazją do spotkania pań z kół  gospodyń wiejskich, działających  w naszej gminie z p. Anna Gołaszewską - doradcą rejonowym z Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach. Spotkanie odbyło się w GPCKiE w Plichtowie 12 października 2011 r. Ziemniaki, kartofle, pyry- jak kto woli – pospolita i codzienna roślina na naszych talerzach, czy wiemy skąd się wzięła i dlaczego tak się nazywa, czy ma jakieś wartości odżywcze?  Jakie potrawy można z niej wyczarować?
O tym opowiedziała nam Pani Ania.Wszystkie Koła przygotowały różnorodne potrawy na bazie ziemniaka - zapiekanki, pączki, pyzy, sałatki i oczywiście „ dziada”. Niestety nie było baby ziemniaczanej. Może dlatego, że potrawy wykonywały panie.Po degustacji potraw dla spalenia nadmiaru kalorii wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego śpiewu i tańca  przy akompaniamencie muzyki z akordeonu p. Kazimierza Żaromińskiego z zespołu Byszewianie.

Na wszystkie prezentowane potrawy przedstawiamy przepisy, które zostały przekazane przez członkinie KGW.
KGW Borchówka
KGW Byszewy
KGW Kopanka
KGW Skoszewy
KGW Wiączyń/Malownicza

Spotkanie bardzo się wszystkim podobało. Bo choć nie jest wielką sztuką przygotowanie takich potraw, to jednak inaczej smakują, kiedy dołoży się do nich dobry humor, doświadczenie gospodyń i okazję do spotkania.

Regina Piątkowska – GPCKiE w Plichtowie

Website Security Test